سالن های تئاتر مشهد بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ وکیل من، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر پردیس تئاتر مستقل مشهد از بازگشایی سالن های تئاتر مشهد با اجرای نمایش ارابه تاریکی در این سالن نمایش اطلاع داد.

سالن های تئاتر مشهد بازگشایی شد

یاسر عودی در گفت وگو با وبلاگ وکیل من با اشاره به بازگشایی سالن های تئاتر مشهد پس تعطیلی های موج پنجم کرونا اظهار کرد: این نمایش را احسان فورجانی نویسندگی و کارگردانی نموده است. امیدواریم هر چه زودتر واکسیناسیون تمام شهروندان صورت بگیرد تا بتوانیم اجراهای بیشتری را در سالن های تئاتر مشهد ببینیم.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه های بهداشتی در سالن های تئاتر به طور کامل رعایت خواهد شد، گفت: هنگام ورود تماشاچیان به سالن تئاتر تب سنجی صورت خواهد گرفت و تمام افراد باید ماسک به صورت داشته باشند. سالن تئاتر ضدعفونی خواهد شد و تماشاچیان یکی در میان روی جایگاه های سالن تئاتر خواهند نشست.

عودی ادامه داد: نمایش انتها پیش خدمت پیش از آنکه سالن های تئاتر به علت توسعه شیوع ویروس کرونا تعطیل شوند، روی صحنه اجرا داشت که متأسفانه پس از بازگشایی سالن ها شرایط برای بازگشت دوباره این نمایش به وجود نیامد و نمایش ارابه تاریکی در آخرین لحظات جایگزین آن شد. این نمایش به مدت حداقل 20 شب روی صحنه خواهد رفت و احتمالا در بعضی شب ها به دو اجرا هم خواهد رسید. ارابه تاریکی هر شب ساعت 20:30 به مدت 45 دقیقه در تماشاخانه انوشیروان ارجمند پردیس تئاتر مستقل مشهد اجرا خواهد داشت.

وی با اشاره به زمان اجرای سایر نمایش ها اضافه کرد: گروه های زیادی در حال تمرین نمایش های خود هستند که امیدواریم بتوانند آماده اجرا در جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی شوند. بعلاوه نمایش های زیادی آماده اجرا در پردیس تئاتر مستقل است که اگر دوباره با تعطیلی سالن های تئاتر روبرو نشویم، تمام این نمایش ها روی صحنه خواهد رفت.

مدیر پردیس تئاتر مستقل مشهد گفت: متأسفانه حمایتی از سوی دولت برای آثار هنری اجتماعی صورت نمی گیرد و تنها طیف خاصی از نمایش ها که درگیر رابطه ها هستند، می توانند روی صحنه بروند. در همه جای جهان این دولت ها هستند که بهای فرهنگ و هنر را می پردازند اما متأسفانه در ایران مردم بار دولت را به دوش می کشند. ما پس از هفت سال متوجه شده ایم که نباید انتظار حمایت داشته باشیم و باید جهت خود را ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سالن های تئاتر مشهد بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالن های تئاتر مشهد بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید